Yükleniyor...

BLOG

image

Aside karşı olağanüstü korunma mekanizmaları olan mide iç duvarı, pankreas sıvısı ve safraya karşı inanılmaz derecede korunmasızdır. Bundan dolayı mide çıkışını kontrol eden pilor kası, bu safralı ince bağırsak içeriğinin mideye kaçmasını engellemek rolünü üstlenir.

image

Şeker Hastalığı Ameliyatı, temelde ince bağırsakların uyararak, kan şekerini kontrol eden hormonların tüm vücuttaki etkinliğini arttırıp, kan şekerini kontrol altına almaya yönelik işlev gören özel bir yöntemdir. Şeker ameliyatı, tıpda “Metabolik Cerrahi” olarak adlandırılır.

image

Her zaman söylediğim bir şey var: Hiç kimse ömrü boyunca diyet yapamaz. Zaten ömür boyunca diyet yapmak zorunda kalacağını düşünmek, insanı strese sokar. Oysa Daha Sağlıklı Tercihler yapmayı öğrenmek, Daha Doğru Yeme alışkanlıkları edinmek kesinlikle diyet yapmak değildir.

image

Botox, endoskopik olarak mide kasına ufak acısız iğneler ile uygulandığında, hem midenin açlık hormonu salgısını azaltıyor, hem de midenin boşalmasını yavaşlatarak alınan besinlerin daha uzun mide de kalmasını yol açarak, tokluk hissinin uzamasını sağlıyor.

image

Obezite çağımızın en önemli hastalıklarının başında gelmektedir. Düzensiz ve hızlı yaşam koşulları, dengesiz ve kalorili beslenme, yüksek kalorili tatlı ve kızarmış hazır gıdaların yoğun tüketimi ile hareketsiz bir gündelik hayatımız olduğunu düşündüğümüzde, bunun şaşılacak bir durum olmadığını anlayabiliriz.

image

Obezite Cerrahisi, son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz etkili zayıflama yöntemlerinin tamamını kapsayan bir cerrahi tedavi şeklidir. Günümüzde, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en sık uygulanan obezite cerrahisi çeşidi ise kısaca “TÜP MİDE” olarak adlandırılan Sleeve Gastrektomi ameliyatıdır.

image

Midem ağzıma geldi’ deriz bazen bizi rahatsız eden bir duruma şahit olduğumuzda. Oysa midemiz yerinde ve ağzımıza gelen de bir şey yoktur ancak rahatsızlığı çok net tarif etmek için sık sık kullanırız bu deyimi.